O nas

„Człowiek może zaprzyjaźnić się z każdym psem, ale trzeba wiele wzajemnego czasu i wyrozumiałości by doszło między nimi do współpracy.”

ARCHIDIAKON HUDSON STUCK

Paliwem do działania i naszą pasją jest swobodne bieganie długodystansowe /slow mushing/, niczym nieograniczona wolność oraz  budowanie relacji z światem  przyrody. Poszukiwanie i odkrywanie tego co pierwotne, zdrowe i naturalne. Eskimoteam to prawdziwe LABORATORIUM DZIKOŚCI.

Trafiłeś do nas? To dobrze. Mamy wiele do zaoferowania.

Działamy  z psami Alaskan Husky na Kaszubach. Organizujemy zajęcia dla ludzi aktywnych, kochających dziką przyrodę. Prowadzimy  bardzo zróżnicowane działania rekreacyjne, edukacyjne w szkołach i przedszkolach, w  dogoterapii, zielone szkoły, pokazy i eventy.

 

 

 

Psie zaprzęgi

Przewodnikami  na ścieżce w poszukiwaniu prawdziwej przygody są nasze psy zaprzęgowe – długodystansowe Alaskan Husky. Ich najbliżsi przodkowie startowali w  znanych  wyścigach długodystansowych na Świecie.  Na Alasce w USA  w Iditarod czy  w północnej Norwegii na Finnmarkslopet. Posiadamy również niezastąpione przy pracy w trudnych warunkach pogodowych Psy Grenlandzkie.  Psy tego typu towarzyszyły ludziom od zawsze w najdalszych zakątkach północnych naszego Globu. Rasa ta obecnie jest na wyginięciu.

Nasze psy już dwukrotnie uczestniczyły w zimowych wyprawach za Koło Podbiegunowe do Północnej Laponii.

Hodowane przez nas psy północy w swojej historii nigdy nie były używane do zadań wzmacniających zachowania agresywne wobec ludzi. Decydując się na pracę ze zwierzętami ten czynnik miał dla nas znaczenie decydujące.

Edukacja

„To ogromne wyzwanie – nauczać tak, aby potrafić chcieć opuścić świat wirtualnych fantazji i wejść w realny świat. Świat, w którym tylko i wyłącznie możliwe jest  budowanie prawdziwych więzi.”

Wychowanie dzieci i młodzieży przygotowujące do odpowiedzialności w postępowaniu ze zwierzętami jest procesem skomplikowanym i trudnym. Stawanie do egzaminu z tych relacji w okresie późniejszym jest niemożliwe bez wcześniejszej edukacji opartej na doświadczeniu. W zakresie zadań wpisanych do podstawy programowej wiedza na ten temat jest coraz bardziej doceniana. Stworzona przez nas oferta wychodzi właśnie tym zagadnieniom naprzeciw. Cele, które razem możemy osiągnąć to: integracja poprzez zajęcia prowadzone przy udziale zwierząt, nauka obchodzenia się z psami, kształtowanie kreatywności przy współpracy zespołowej, wyłonienie poszczególnej roli w zespole, nabywanie sprawności oraz umiejętności podczas przebywania w terenie, edukacja przyrodnicza – w tym: poznanie historii wypraw polarnych z udziałem psich zaprzęgów, rodzajów sportów z udziałem psów zaprzęgowych, zasad opieki nad zwierzętami, zasad bezpieczeństwa w obchodzeniu się z nimi. Czym jest mushing, canicross, dogtrekking. Czym jest współczesna dogoterapia.

Dogoterapia

Posiadamy wszechstronne możliwości podjęcia się określonych działań wspomagania terapeutycznego w zależności od indywidualnych potrzeb. Naszą ofertę zorientowaną na określone cele terapeutyczne dzielimy na wąskie specjalizacje. Kierujemy ją do ośrodków rehabilitacyjnych i terapeutów, rodziców dzieci niepełnosprawnych, a także Domów Seniora czy innych placówek takich jak Domy Pomocy Społecznej i Domy Dziecka. Z propozycją dogoterapii edukacyjnej naszą ofertę kierujemy do placówek oświatowych, wszędzie tam gdzie prowadzone są tradycyjne zajęcia pedagogiczne.

Niezbędne kwalifikacje zawodowe uzyskaliśmy na kursie organizowanym przez fundację Dogtor w Gdyni.

kontakt telefoniczny

+48 601 486 611

adres e-mail

kontakt@eskimoteam.pl

adres

ul. Zielone Wzgórze 41,
83-330 Skrzeszewo (gmina Żukowo)

Facebook