O nas

„Człowiek może zaprzyjaźnić się z każdym psem, ale trzeba wiele wzajemnego czasu i wyrozumiałości by doszło między nimi do współpracy.”

ARCHIDIAKON HUDSON STUCK

Paliwem do działania i naszą pasją jest, niczym nieograniczona wolność oraz  budowanie relacji ze Światem  Przyrody. Poszukiwanie i odkrywanie tego co pierwotne, zdrowe i naturalne. Chronimy środowisko.

Nasza baza to:

  • wybudowany bez użycia gwoździ tradycyjny i przyjazny dla środowiska dom z bala, energetycznie niezależny od emisji CO2
  • duży zadaszony drewniany taras gdzie prowadzimy nasze spotkania i wszelakie zajęcia, a także przygotowujemy zdrowe posiłki
  • stworzony na wzór szwedzki  kennel,  gdzie na wolnych  wybiegach szczęśliwie żyje 12 psów Alaskan Husky
  • wolna i daleka od zabudowań piękna otoczona drzewami  zielona przestrzeń
  • półkilometrowa trasa treningowa  na której organizujemy dla naszych gości pokazy i przejażdżki psim zaprzęgiem
  • tradycyjne indiańskie tipi uszyte w 100% z materiałów naturalnych
  • cień pod kilkuset letnim dębem i miejsce na ognisko

Działamy na Kaszubach niedaleko Trójmiasta. Organizujemy zajęcia dla ludzi aktywnych, interesujących się życiem w zgodzie z natura, kochających dziką przyrodę. Prowadzimy  bardzo zróżnicowane działania rekreacyjne, edukacyjne dla dzieci ze szkół i przedszkoli, obozy dla młodzieży, pokazy i eventy.

Stawiamy głównie na turystykę zgodną z ideą wellbeing oraz na edukację.

Organizujemy cieszące się coraz większym zainteresowaniem urodzinki dla dzieci.

Współpracujemy również z terapeutami i pomagamy tym którym trzeba pomóc. Prowadzimy dogoterapię edukacyjną.

Skrzeszewo koło Żukowa ul. Zielone Wzgórze 41

54*17″49.3″N

18*21″56.6″E

googlemaps eskimoteam /dojazd,opinie/

Psie zaprzęgi

Przewodnikami  na ścieżce w poszukiwaniu prawdziwej przygody są nasze psy zaprzęgowe – długodystansowe Alaskan Husky. Ich najbliżsi przodkowie startowali w  znanych  wyścigach długodystansowych na Świecie.  Na Alasce w USA  w Iditarod czy  w północnej Norwegii na Finnmarkslopet.  Sprawdzają się przy pracy w trudnych warunkach pogodowych, towarzyszą ludziom od dawna w najdalszych zakątkach północnych naszego Globu.

Psy północy w swojej historii nigdy nie były używane do zadań wzmacniających zachowania agresywne wobec ludzi. Decydując się na pracę ze zwierzętami ten czynnik miał dla nas znaczenie decydujące.

Psy i EDUKACJA

„To ogromne wyzwanie – nauczać tak, aby potrafić chcieć opuścić świat wirtualnych fantazji i wejść w realny świat. Świat, w którym tylko i wyłącznie możliwe jest  budowanie prawdziwych więzi.”  (autor)

Wychowanie dzieci i młodzieży przygotowujące do odpowiedzialności w postępowaniu ze zwierzętami jest  w brew ogólnych obiegowych teorii procesem skomplikowanym i trudnym. Stawanie do egzaminu z tych relacji w okresie późniejszym jest niemożliwe bez wcześniejszej edukacji opartej na osobistym doświadczeniu. W zakresie zadań wpisanych do podstawy programowej wiedza praktyczna jest coraz bardziej doceniana. Stworzona przez nas oferta wychodzi tym zagadnieniom naprzeciw. Cele, które razem możemy osiągnąć to: integracja poprzez zajęcia prowadzone przy udziale zwierząt, nauka obchodzenia się z psami, kształtowanie kreatywności przy współpracy zespołowej, wyłonienie poszczególnej roli w zespole, nabywanie sprawności oraz umiejętności podczas przebywania w terenie, edukacja przyrodnicza – w tym: poznanie historii wypraw polarnych z udziałem psich zaprzęgów, rodzajów sportów z udziałem psów zaprzęgowych, zasad opieki nad zwierzętami, zasad bezpieczeństwa w obchodzeniu się z nimi. Czym jest mushing, canicross, dogtrekking. Czym jest współczesna dogoterapia.

IMPREZY RODZINNE

Oferujemy Państwu niezapomniane wrażenia z pobytu w Eskimoteam, gdzie z ze swoimi Najbliższymi przeżyjecie niezapomniana Przygodę.

Jesteśmy przygotowani na każą pogodę, zapewnimy niezapomniane atrakcje, wygodę i bezpieczeństwo.

W celu realizacji usługi prosimy o kontakt telefoniczny 601486611

 

 

 

kontakt telefoniczny

+48 601 486 611

adres e-mail

kontakt@eskimoteam.pl

adres

ul. Zielone Wzgórze 41,
83-330 Skrzeszewo (gmina Żukowo)

Wizyta Św. Mikołaj

Tradycyjnie przyjeżdżamy do przedszkoli z psim zaprzęgiem w stroju Św. Mikołaja. Ustalamy program i wszelkie atrakcje dla dzieci indywidualnie.

Cennik 2023

Program dla dzieci do 4 grup cena 1000 zł

Program dla dzieci powyżej 4 grup cena 1400 zł

Facebook