O nas

„Człowiek może zaprzyjaźnić się z każdym psem, ale trzeba wiele wzajemnego czasu i wyrozumiałości by doszło między nimi do współpracy.”

ARCHIDIAKON HUDSON STUCK

Paliwem do działania i naszą pasją jest, niczym nieograniczona wolność oraz  budowanie relacji ze Światem  Przyrody. Poszukiwanie i odkrywanie tego co pierwotne, zdrowe i naturalne. Chronimy środowisko.

Nasza baza to:

  • wybudowany bez użycia gwoździ tradycyjny i przyjazny dla środowiska dom z bala, energetycznie niezależny od emisji CO2
  • duży zadaszony drewniany taras gdzie prowadzimy nasze spotkania i wszelakie zajęcia, a także przygotowujemy zdrowe posiłki
  • stworzony na wzór szwedzki  kennel,  gdzie na wolnych  wybiegach szczęśliwie żyje 12 psów Alaskan Husky
  • wolna i daleka od zabudowań piękna otoczona drzewami  zielona przestrzeń
  • półkilometrowa trasa treningowa  na której organizujemy dla naszych gości pokazy i przejażdżki psim zaprzęgiem
  • tradycyjne indiańskie tipi uszyte w 100% z materiałów naturalnych
  • szałas w stylu pierwotnym
  • cień pod 300 letnim dębem i miejsce na ognisko

Działamy na Kaszubach niedaleko Trójmiasta. Organizujemy zajęcia dla ludzi aktywnych, interesujących się życiem w zgodzie z natura, kochających dziką przyrodę. Prowadzimy  bardzo zróżnicowane działania rekreacyjne, edukacyjne, w szkołach i przedszkolach,  zielone szkoły, pokazy i eventy.

Stawiamy na edukację młodzieży. Organizujemy urodzinki dla dzieci.

Współpracujemy również z terapeutami i pomagamy tym którym trzeba pomóc. Prowadzimy dogoterapię edukacyjną.

Skrzeszewo koło Żukowa ul. Zielone Wzgórze 41

54*17″49.3″N

18*21″56.6″E

Trafiłeś do nas?

Bardzo dobrze. Mamy wiele  do zaoferowania

Psie zaprzęgi

Przewodnikami  na ścieżce w poszukiwaniu prawdziwej przygody są nasze psy zaprzęgowe – długodystansowe Alaskan Husky. Ich najbliżsi przodkowie startowali w  znanych  wyścigach długodystansowych na Świecie.  Na Alasce w USA  w Iditarod czy  w północnej Norwegii na Finnmarkslopet. Posiadamy również niezastąpione przy pracy w trudnych warunkach pogodowych Psy Grenlandzkie.  Psy tego typu towarzyszyły ludziom od zawsze w najdalszych zakątkach północnych naszego Globu. Rasa ta obecnie jest na wyginięciu.

Nasze psy już dwukrotnie uczestniczyły w zimowych wyprawach za Koło Podbiegunowe do Północnej Laponii.

Psy północy w swojej historii nigdy nie były używane do zadań wzmacniających zachowania agresywne wobec ludzi. Decydując się na pracę ze zwierzętami ten czynnik miał dla nas znaczenie decydujące.

Psy i EDUKACJA

„To ogromne wyzwanie – nauczać tak, aby potrafić chcieć opuścić świat wirtualnych fantazji i wejść w realny świat. Świat, w którym tylko i wyłącznie możliwe jest  budowanie prawdziwych więzi.”  B.P.

Wychowanie dzieci i młodzieży przygotowujące do odpowiedzialności w postępowaniu ze zwierzętami jest procesem skomplikowanym i trudnym. Stawanie do egzaminu z tych relacji w okresie późniejszym jest niemożliwe bez wcześniejszej edukacji opartej na doświadczeniu. W zakresie zadań wpisanych do podstawy programowej wiedza praktyczna jest coraz bardziej doceniana. Stworzona przez nas oferta wychodzi tym zagadnieniom naprzeciw. Cele, które razem możemy osiągnąć to: integracja poprzez zajęcia prowadzone przy udziale zwierząt, nauka obchodzenia się z psami, kształtowanie kreatywności przy współpracy zespołowej, wyłonienie poszczególnej roli w zespole, nabywanie sprawności oraz umiejętności podczas przebywania w terenie, edukacja przyrodnicza – w tym: poznanie historii wypraw polarnych z udziałem psich zaprzęgów, rodzajów sportów z udziałem psów zaprzęgowych, zasad opieki nad zwierzętami, zasad bezpieczeństwa w obchodzeniu się z nimi. Czym jest mushing, canicross, dogtrekking. Czym jest współczesna dogoterapia.

Dogoterapia

Posiadamy wszechstronne możliwości podjęcia się określonych działań wspomagania terapeutycznego w zależności od indywidualnych potrzeb. Naszą ofertę zorientowaną na określone cele terapeutyczne dzielimy na wąskie specjalizacje. Kierujemy ją do ośrodków rehabilitacyjnych i terapeutów, rodziców dzieci niepełnosprawnych, a także Domów Seniora czy innych placówek takich jak Domy Pomocy Społecznej i Domy Dziecka. Z propozycją dogoterapii edukacyjnej naszą ofertę kierujemy do placówek oświatowych, wszędzie tam gdzie prowadzone są tradycyjne zajęcia pedagogiczne.

Niezbędne kwalifikacje zawodowe uzyskaliśmy na kursie organizowanym przez fundację Dogtor w Gdyni.

kontakt telefoniczny

+48 601 486 611

adres e-mail

kontakt@eskimoteam.pl

adres

ul. Zielone Wzgórze 41,
83-330 Skrzeszewo (gmina Żukowo)

Facebook